Ero sivun ”DNC:Etusivu” versioiden välillä

Taskulego Wikistä
Siirry navigaatioonSiirry hakuun
Ei muokkausyhteenvetoa
Ei muokkausyhteenvetoa
Rivi 16: Rivi 16:
! Väkiluku
! Väkiluku
| 4
| 4
|-
! Viralliset kielet
| englanti
|-
|-
! Johtajat
! Johtajat

Versio 11. marraskuuta 2025 kello 23.40

D.N.C. wiki

Perustuslaki

Lippu
Valtiomuoto Diarkia
Pinta-ala null km²
Väkiluku 4
Viralliset kielet englanti
Johtajat Jarzei NapalmiKauppias
Kaupungit Almazgorod Kolberg

D.N.C. eli Dodecaherdo- Napalmian Commonwealth (suom. Dodekaedri- Napalmin Liittovaltio) on herttuallinen diarkia Keskimaan alavilla mailla.

Maantiede

D.N.C. on ainoa sisämaavaltio ja suurin viljantuottajamaa. Maa on osin vain muutamia senttimetrejä merenpinnan yläpuolella.