Ero sivun ”Ansvandia:Etusivu” versioiden välillä

Taskulego Wikistä
Siirry navigaatioonSiirry hakuun
Ei muokkausyhteenvetoa
p (Muutti suojausasetuksia sivulla ”Ansvandia:Etusivu” ([Muokkaus=Salli vain ylläpitäjät] (ikuinen) [Siirto=Salli vain ylläpitäjät] (ikuinen)))
 
(3 välissä olevaa versiota toisen käyttäjän tekemänä ei näytetä)
Rivi 16: Rivi 16:
! Väkiluku
! Väkiluku
| 3
| 3
|-
! Viralliset kielet
| suomi
|-
|-
! Kaupungit
! Kaupungit
Rivi 26: Rivi 29:
= Maantiede =
= Maantiede =


Ansvandian rajat ulottuvat kahden meren rannalle. Maa rajoittuu pohjoisessa SKYn alueeseen, koillisessa [[DNC:Etusivu|D.N.C.]]:hen, kaakossa Starlithiin, etelässä Anserinlahteen, lännessä SEALin luonnnonsuojelualueeseen ja kaakossa Arktiksenmereen ja Gallopavomereen.
== Yleistä ==
 
Ansvandian rajat ulottuvat kahden meren rannalle. Maa rajoittuu pohjoisessa [[SKY]]n alueeseen, koillisessa [[DNC:Etusivu|D.N.C.]]:hen, kaakossa [[Starlith]]iin, etelässä Anserinlahteen, lännessä [[SEAL]]in luonnnonsuojelualueeseen ja kaakossa Arktiksenmereen ja Gallopavomereen.
 
== Maantieteelliset alueet ==
 
Pohjois-Ansvandiassa on Vuoritörmä. Länsi-Ansvandiassa on Kannonvaara.

Nykyinen versio 12. marraskuuta 2025 kello 00.31

Ansvandian Stratokratian wiki

Perustuslaki

Lippu
Valtiomuoto Stratokratia
Pinta-ala null km²
Väkiluku 3
Viralliset kielet suomi
Kaupungit Suvanto Ahoranta

Ansvandia on D.N.C.:n luoteispuolella sijaitseva stratokratiajohtoinen valtio, joka kuuluu SKYn perustajajäsenmaihin.

Maantiede

Yleistä

Ansvandian rajat ulottuvat kahden meren rannalle. Maa rajoittuu pohjoisessa SKYn alueeseen, koillisessa D.N.C.:hen, kaakossa Starlithiin, etelässä Anserinlahteen, lännessä SEALin luonnnonsuojelualueeseen ja kaakossa Arktiksenmereen ja Gallopavomereen.

Maantieteelliset alueet

Pohjois-Ansvandiassa on Vuoritörmä. Länsi-Ansvandiassa on Kannonvaara.