Ero sivun ”Ansvandia:Testi1” versioiden välillä
Taskulego Wikistä
Siirry navigaatioonSiirry hakuun
(Ak: Uusi sivu: {| class="wikitable" style="text-align: left; font-size: 95%;" |- style="text-align: center; border-bottom: 2px solid gray;" ! sarake1 ! sarake2 ! sarake3 ! sarake4 |- | rivi1 | rivi1 | rivi1 | rivi1 |- | tääääääääää on tooooooooooooosi piiiiiiiiiiiiiiitkäääääääääääääää | rivi2 | rivi2 | rivi2 |- | rivi3 | tääääääääää on tooooooooooooosi piiiiiiiiiiiiiiitkäääääääääääääää | rivi3 | rivi3 |- | rivi4 | rivi4 | täääääääää...) |
Ei muokkausyhteenvetoa |
||
| (13 välissä olevaa versiota 2 käyttäjän tekeminä ei näytetä) | |||
| Rivi 1: | Rivi 1: | ||
{ | {{Valtion_tiedot | ||
|- | |koko-nimi = Ansvandia | ||
|viralliset-kielet=suomi | |||
|pääkaupunki =[[Suvanto]] | |||
|valtionpäämiehen-nimike=[[Ylipäällikkö]]<br>[[Alipäällikkö]] | |||
|nykyinen-valtionpäämies=[[Sinisotka]]<br>[[MatskuGaming]] | |||
|- | |pinta-ala =2 km² | ||
| | |väkiluku=2 | ||
| | |valuutta=Euro | ||
| | |valuuttatunnus=EUR | ||
| | |aikavyöhyke=Europe/Helsinki | ||
| | |kansallislaulu=Jääkärimarssi | ||
| | |verkkotunnus=.ank | ||
| | |lippu=[[Tiedosto:flag.png|125px|border]] | ||
| | |sijainti=Ansvandia.png | ||
| | |sijainti-selite = Ansvandian sijainti | ||
| | |valtiomuoto=[[Stratokratia]] | ||
| | |muut-kaupungit= [[Ahoranta]]<br> | ||
| | [[jokumuu]] | ||
| | }} | ||
| | |||
|- | |||
| | |||
|- | |||
Nykyinen versio 12. marraskuuta 2025 kello 19.57
| Ansvandia | |
|---|---|
lippu | |
| Valtiomuoto | Stratokratia |
| Ylipäällikkö Alipäällikkö |
Sinisotka MatskuGaming |
| Pääkaupunki | Suvanto |
| Muita kaupunkeja | Ahoranta |
| Pinta-ala | 2 km² |
| Väkiluku | 2 |
| Viralliset kielet | suomi |
| Valuutta | Euro(EUR) |
| Aikavyöhyke | Europe/Helsinki |
| Kansallislaulu | Jääkärimarssi |